AKTUALITA

Testování žáků v ZŠ od 17. 1. 2022

15. 1. 2022

Vážení rodiče,

od pondělí 17. 1. 2022 se opět mění některá nařízení Ministerstva zdravotnictví související s pandemií Covid 19 a přicházející vlnou Omikronu. Testování nyní bude probíhat jednou týdně, a to v pondělí, testovat se budou všichni bez výjimek. Prosíme, aby děti měli od pondělí s sebou ve škole alespoň jeden respirátor s ochranou FFP2 (alespoň v aktovce), je to jediná ochrana při setkání s pozitivním kontaktem, kterou bude KHS pravděpodobně uznávat. Tak můžeme předejít karanténám celých tříd a kolektivů. Zatím ještě mohou děti nosit i roušky, ale je možné, že se tento pokyn změní.Nově doba trvání karantény se mění na 5 dnů. Postup při pozitivním výsledku antigenního testu zůstává zachován, dítě ihned odchází ze školy, škola informuje KHS, která vystaví žádanku na PCR, poté čekáme na výsledek. Rodič informuje o výsledku PCR testu školu, následně hygiena rozhodne o karanténě či izolaci.

S pozdravem a přáním hezkého víkendu

Mgr. et Mgr. Markéta Hujerová

ředitelka školy

Žáků v zš

Kroužků

dětí v mš

let tradice

Kontakt:

Adresa: Školní 143, 533 54 Rybitví

M: +420 734 169 200

E: mszastupce@skolarybitvi.cz