25.3.2013 Velikonoce na Zámku Pardubice

Velikonoce jsou svátky jara. I letošní pardubické velikonoce na zámku byly jarní, ale také pěkně mrazivé a větrné. Přesto nás na zámku čekalo překvapení - mláďata, která k jaru patří. Selátka, jehňata, kůzlata a telátko, kterému jméno vybíraly děti.No a také slepice, králíci, koně, huňaté kravky. V prostorách výstavních síní zámku prezentovali studenti středních odborných škol a odborných učilišť svou činnost v  pracovních dílničkách pro návštěvníky. Každý z návštěvníků měl možnost tvořit. Perníčky, káči ze dřeva, pomlázky, sýry z kozího mléka, svícny, kraslice, papírové zápichy s velikonoční tématikou, květinová aranžmá s osením a další a další... K tomu stánky s velikonočními pochoutkami. Dobrá nálada dětí. Prostě vydařený výlet na pardubický zámek o Velikonocích.

 


Více archivovaných aktualit naleznete zde