20.3.2014 Zdravé zuby

Projekt „Zdravé zuby“ a „Veselé zoubky“ Ve čtvrtek 20. března 2014 jsme tento projekt zakončili návštěvou studentky zubního lékařství z Hradce Králové, která uvedla naše žáky do problematiky ústní hygieny. Ti se rozdělili na čtyři skupiny a postupně se seznámili s nároky na kvalitní zubní kartáček a s nutností pravidelné péče o chrup. Na interaktivní tabuli si prohlédli následky špatné zubní hygieny: zubní kazy a vliv cukru na rozmnožování bakterií v ústní dutině. Všichni věděli, že na preventivní prohlídku by měli jít se svými rodiči 2x ročně. Kdo už na prohlídce u svého stomatologa letos byl, dal si potvrdit soutěžní kartičku, a i s razítkem ji může odeslat do 1. 5. 2014 do soutěže s názvem „ZDRAVÉ ZUBY“… V druhé části proběhl praktický nácvik čištění zubů kroužkovou metodou. Dobrovolníci ze strany žáků si nechali zkontrolovat zubní plak metodou zabarvení, luštili křížovky a čekaly na ně i malé zubní omalovánky. Na závěr prvňáčci dostali preventivní taštičku s produkty péče o zoubky, kde měli nový zubní kartáček, zubní pastu a přesýpací hodiny pro čištění zubů. Součástí byla i informační brožura pro rodiče, aby si mohli spolu s dětmi zásady prevence zopakovat doma. Starší žáci si odnesli žvýkačku Orbit… Všichni přece chceme mít krásný úsměv….
Více archivovaných aktualit naleznete zde