15.9.2010 - Výlet na zámek Loučeň a do Ostré

Už jste někdy platili grošem, vyráběli voňavé mýdlo z bylinek či snad rýžovali zlato? Že ne? Tak zajeďte do historické vesnice řemesel a umění v Ostré u Lysé nad Labem. My jsme tam byli ve středu 15. 9. 2010. Rádi jsme využili

Už jste někdy platili grošem, vyráběli voňavé mýdlo z bylinek či snad rýžovali zlato? Že ne? Tak zajeďte do historické vesnice řemesel a umění v Ostré u Lysé nad Labem. My jsme tam byli ve středu 15. 9. 2010. Rádi jsme využili nabídky ZŠ A. Krause a zúčastnili se společně s nimi celodenního výletu. Viděli jsme ruční výrobu mýdla, papíru, provazu, rýžování zlata… Mlsali jsme v „Hodovně“ palačinky, bramboráčky, koláče a jiné dobroty, ale pozor, platit jsme museli pouze groši. Nakoupili jsme voňavé dárečky a hurá na zámek Loučeň. Už jste se někdy ztratili? My také ne, nebojte se, ale v bludištích a labyrintech se nám moc líbilo, uvidíte sami. Škoda jen, že nám celý výlet nepřálo počasí, tak snad nás v těch pláštěnkách poznáte. Děkuji p. G. Melín za její pomoc s dětmi.

Ještě na něco jsem zapomněla. Chtěla bych všechny děti, které se tohoto výletu zúčastnily, moc pochválit, byly super!

Monika Pilátová, učitelka
Více archivovaných aktualit naleznete zde