14.5.2011 Výlet do Prahy - Neviditelná výstava

Je sobota 14. 5. 2011 a naše děti s paní učitelkami a s některými rodiči vyráží na výlet do Prahy na „NEVIDITELNOU VÝSTAVU“.

VÝLET DO PRAHY - NEVIDITELNÁ VÝSTAVA www.neviditelna.cz

Je sobota 14. 5. 2011 a naše děti s paní učitelkami a s některými rodiči vyráží na výlet do Prahy na „NEVIDITELNOU VÝSTAVU“.

Co ale můžete na této výstavě vidět zajímavého, když je neviditelná? Třeba neviditelnou jitrnici, jakou svět neviděl, z pohádky „Obušku z pytle ven“? Ne, nic takového. Díky dobrému nápadu organizátorů jsme se ocitli asi na hodinku ve světě nevidomých, v úplné tmě. Provázeli nás nevidomí průvodci „jejich“ běžným každodenním životem. Pro nás „vidící“ to byla možnost vyzkoušet si za pomoci ostatních smyslů např. pohyb v kuchyni, v koupelně, v obýváku, na ulici, v lese…V baru jsme si mohli dát horkou čokoládu, minerálku… a zaplatit ji mincemi jen podle hmatu. To vše probíhalo vždy potmě. Všichni jsme ale věděli, že se po hodině vrátíme do našeho „viditelného“ světa, který je krásný, barevný a plný světla. Ale co Ti nevidomí? Takhle žijí každý den, v úplné tmě…, ale přesto se dokáží radovat a žít. Určitě byla výstava pro každého z nás poučná. Děkujeme rodičům, kteří ji s námi absolvovali.


Více archivovaných aktualit naleznete zde