14.10.2010 - Dopravní hřiště

Je 14. říjen 2010, všichni máme v rukou svou ochrannou helmu, jsme natěšení a vyjíždíme na dopravní hřiště v Pardubicích. 

Je 14. říjen 2010, všichni máme v rukou svou ochrannou helmu, jsme natěšení a vyjíždíme na dopravní hřiště v Pardubicích. Tam už na nás čeká příslušník Městské policie Pardubice, který nás seznamuje s pravidly a nástrahami, se kterými se můžeme na hřišti setkat. Takže žádné hraní, ale simulace skutečných dopravních situací. Dopravní značky a správné vybavení cyklisty už známe, poněvadž je ve škole stále opakujeme a procvičujeme. Pro některé z nás není návštěva na dopravním hřišti novinkou. Jezdíme sem pravidelně a moc rádi. Takže vyrážíme! Semafor, stopka, dej přednost v jízdě, pravidlo pravé ruky, dozor policie, sledování dopravních značek i spolujezdců……je toho vážně dost. Ale daří se nám! Vážně si to užíváme a veříme, že budeme lepšími cyklisty i u nás v Rybitví. Je to super dopoledne!
Více archivovaných aktualit naleznete zde